Ile ich jest? Tysiące!

iPody classic, video, nano, mini, color, touch… Tyle ich jest! W serwisie MacLife naprawiamy miesięcznie setki tych małych odtwarzaczy multimedialnych.

Posiadamy magazyny wypełnione po brzegi częściami serwisowymi. Znajdują się tam setki pozycji i tysiące elementów. To dzięki temu jesteśmy w stanie naprawić historyczne iPody z przed 10 lat!

Serwis iPod

Największe doświadczenie na rynku

Choć pomysł iPoda nie narodził się w Apple tylko został zasugerowany przez Tonego Fadella, to Apple sprawiło, że iPod w ciągu ponad 14 lat obecności na rynku stał się najpopularniejszym odtwarzaczem muzyki na świecie. Jako MacLife posiadamy największe doświadczenie w dziedzinie napraw tych urządzeń.

Poziom naszych umiejętności pozwala nam nie tylko na wymianę modułów tj. baterii, ekranów, portów jack, ale również wymianę pojedynczych elementów na płycie głównej oraz odbudowę uszkodzonych ścieżek.

Bez wychodzenia z domu

Nasza działalność nie ogranicza się jedynie do stolicy Polski. Oprócz wciąż rozbudowywanej sieci punktów serwisowych, uruchomiliśmy również usługę door-to-door która sprawia, że to MacLife przychodzi po Twojego iPoda. Nie musisz wykonywać prawie żadnych ruchów — wystarczy, że wypełnisz formularz i wybierzesz dzień oraz przedział godzinowy w którym kurier ma odebrać sprzęt. Tylko tyle i aż tyle.

Przyjaźni środowisku — recykling i utylizacja

Jako nieliczni naprawdę dbamy o środowisko naturalne. Jesteśmy wpisani do rejestru przedsiębiorców i organizacji odzysku sprzętu elektronicznego Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Ogniwa zużytych MacBook-owych baterii, zawierające stopy metalicznego litu oraz polimery przewodzące zostają oddane do utylizacji. Plastik z klawiszy i elementów montażowych zostaje poddany recyklingowi, a uzyskany materiał ponownie wykorzystany. Układami elektronicznymi z płyt głównych zajmują się wyspecjalizowane firmy odzyskujące elementy, możliwe do dalszego użycia.

Liczby nie kłamią!

Gdyby zsumować ilość naprawionych przez nas iPodów, ich łączna waga przewyższałaby 2 tony, a układając je jeden za drugim utworzyłyby linię o długości 1100 metrów! Łączna pojemność baterii wynosiłaby ~5 400 000 mAh, co zapewniłoby 100W żarówce energii na 2700 godzin pracy.

40000
suma zrealizowanych napraw
~18
ilość przyjęć iPodów
2 dni
średni czas naprawy