1. Blog
  2. Earpods czy Airpods? Poznaj ich możliwości

Earpods czy Airpods? Poznaj ich możliwości

Gdyby zrobić ranking najbardziej pożądanych, ale i niedostępnych marek, firma Apple miałaby dużą szansę na miejsce w czołówce. Produkty z “jabłuszkiem” od zawsze rozpalają wyobraźnię, są cenione, ale dla wielu osób też zwyczajnie za drogie. Tymczasem, każdy, kto miał do czynienia ze sprzętem Apple, wie, za co płaci - zarówno gdy mowa o sztandarowych urządzeniach (iPhone’ach czy iPadach), jak i mniej znanych, lecz praktycznych akcesoriach - słuchawkach Earpods i Airpods. I właśnie o nich będzie ten artykuł, w którym poznamy możliwości obu rozwiązań!

Nie ulega wątpliwości, że dzisiejsze telefony nowej generacji to urządzenia, które coraz rzadziej używamy do tradycyjnych zastosowań, np. dzwonienia czy wysyłania SMS-ów, a częściej wykorzystujemy pomocne aplikacje. Ten malutki sprzęt kryje w sobie potężne możliwości, zastępując wiele innych gadżetów, jak chociażby mp3. Dawniej to one służyły nam do słuchania muzyki, dzisiaj wystarczy telefon, najlepiej dobrej jakości, jak iPhone, który gwarantuje wysoki poziom dźwięku. Jednak jeszcze ważniejsze są słuchawki, bo to od nich zależy, czy odbiór muzyki będzie rzeczywiście przyjemny.

Earpods - jakie są możliwości tych słuchawek?

Apple Earpods zadebiutowały bardzo dawno temu, bo 23 października 2001 roku. 18 lat to dużo, lecz gdyby nie mierzyć tego czasu tradycyjnie, a brać pod uwagę rozwój technologiczny, to przepaść między tym, co jest teraz, a co było dawniej, jest jeszcze większa.

Oczywiście pierwsza generacja Earpods to dawne dzieje, a kolejne odsłony to lepsza jakość zarówno w zakresie zastosowanych materiałów, jak i kwestii związanych z odbiorem dźwięku. Najnowszy model to słuchawki Apple Earpods ze złączem Lightning. Zostały zaprojektowane tak, aby precyzyjnie odzwierciedlać geometrię ucha, przez co nosi się je wygodniej, niż inne słuchawki douszne.

Nowatorskie głośniki minimalizują straty sygnału audio, dzięki czemu dźwięk jest doskonały, a przyjemność ze słuchania ulubionych utworów jeszcze większa. Co więcej, Earpods Lightning mają wbudowanego pilota, który pozwala na wiele działań takich jak regulowanie głośności, sterowanie odtwarzaniem muzyki i wideo, a także kończenie połączeń.

Airpods - co warto wiedzieć o tych słuchawkach?

Słuchawki Airpods - w porównaniu do Earpods - zadebiutowały dość niedawno, bo 7 września 2016 roku wraz z iPhone'em 7 i Apple Watch Series 2. Różnią się dość znacznie od wcześniej opisywanego modelu, bo po pierwsze są bezprzewodowe, a po drugie - samoczynnie się włączają i łączą z wybranym urządzeniem, niezależnie, czy mówimy o iPhonie, Apple Watch, iPadzie czy komputerze Mac. Mówiąc najprościej, jak się da: jeśli włożymy je do uszu, zaczną grać, a gdy wyjmiemy - przestaną. Jak to możliwe? Odpowiadają za to czujniki optyczne, które rozpoznają, kiedy Airpodsy znajdują się w uszach.

Na uwagę zasługuje również bardzo oszczędny procesor mądrze zarządzający wydajnością baterii, co pozwala korzystać ze słuchawek przez 5 godzin bez żadnego doładowywania. Zresztą, dostępne w zestawie etui ładujące wydłuża ten czas do ponad 24 godzin.

Co ciekawe, niedługo czeka nas premiera ulepszonej wersji - Airpods 2, w których zewnętrzne pokrycie będzie wykonane z elastycznego, matowego szkła. Zastosowany ma być najnowszy standard Bluetooth 5, zapewniający nie tylko lepszą łączność, ale i mniejsze zużycie prądu. Według planów samo etui ma także działać bezprzewodowo i ładować indukcyjnie Airpods 2.

Kiedy premiera? Do końca nie wiadomo, bo ciągle przesuwana jest w czasie. Początkowo mówiono o wiośnie, a przynajmniej pierwszej połowie roku. Obecnie zaś przeważają opinie, że niedługo premierę będzie miało samo etui, słuchawki zaś dopiero zadebiutują na jesień.

Zarówno słuchawki Earpods, jak i Airpods są warte uwagi, choć oba modele dość mocno się różnią - także pod względem ceny. Te pierwsze kupimy w sklepie Apple za około 150 zł, za drugie natomiast zapłacimy o wiele więcej - obecnie to 799 złotych.

Potrzebujesz pomocy specjalistów w naprawie swojego iPhone'a? Skontaktuj się z nami a my znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

Powrót Następny wpis