1. Blog
 2. Jak zgrać zdjęcia z iPhone?

Jak zgrać zdjęcia z iPhone?

Urządzenia Apple przedstawiane są w samych superlatywach, bo faktycznie działają bardzo intuicyjnie i są niezwykle proste w obsłudze. Pięknie wykonane, trwałe, niestraszny im upływ czasu. A jak korzystamy z całego ekosystemu Apple, to w ogóle nie mamy powodów do narzekań. Gorzej, gdy mamy iPhone’a, a komputer z systemem Windows. Zastanawiamy się, czy jest w tej sytuacji możliwość zgrania zdjęć z iPhone’a. Czy to realne? Oczywiście, bez obaw, odpowiemy jak to zrobić!

Z iPhone’a na Maca - krok po kroku?

Dla porządku jednak zacznijmy od zgrywania zdjęć z iPhone’a na komputerze Mac z iTunes, bo być może nie każdy posiadacz kilku urządzeń Apple wie, jak to zrobić.

 1. Tak naprawdę jest to bardzo łatwe, a zaczyna się - rzecz jasna - od uruchomienia iTunes. Następnie podłączamy urządzenie z systemem iOS za pomocą kabla do komputera, a zaraz po tym na ekranie Macbooka pojawia się pytanie: czy ufamy temu komputerowi?

 2. Oczywiście, odpowiadamy twierdząco i to samo robimy na ekranie iPhone’a bądź iPada. Po tym dwukrotnym zatwierdzeniu automatycznie powinna uruchomić się systemowa aplikacja Zdjęcia. Jeśli nie, musimy uruchomić samodzielnie.

 3. Po lewej stronie pokaże nam się tabelka, z której wybieramy nasze urządzenie, z którego chcemy zaimportować zdjęcia. Zaznaczamy to, co chcemy przesłać i naciskamy przycisk Importuj (znajduje się w prawym górnym rogu).

 4. I już fotografie lądują na dysku naszego komputera.

Import zdjęć z iPhone’a jest też możliwy w inny sposób - za pomocą chmury iCloud. To rozwiązanie jest naprawdę proste, bo żeby się udało, potrzebujemy tylko konta z Apple ID oraz aktywacji odpowiednich usług. Mając konto, wystarczy jedynie przejść do Ustawień, wybrać własne konto (znajdujące się na samej górze), a następnie zakładkę iCloud -> Zdjęcia. W następnym kroku aktywujemy Bibliotekę zdjęć iCloud, po czym fotografie zaczną być automatycznie przesyłane.

iPhone i Windows - czy będą współpracować?

Powyższe rady są przeznaczone dla osób, które mają iPhone’a, ale też inne urządzenia marki Apple. Teraz zaś wytłumaczymy, jak zrzucić zdjęcia z iPhone na komputer z systemem Windows. Jak się okazuje, wcale nie jest to trudne!

 • Pierwszy krok to oczywiście podłączenia iPhone’a do komputera za pomocą kabla USB. Musimy chwilę odczekać, aż urządzenie zostanie rozpoznanie, a system wyświetli okno Auto Play.
 • Zobaczymy wiele opcji, a różnić się one mogą od siebie w zależności od tego, z jakiego systemu Windows korzystamy.
 • W okienku auto odtwarzania wybieramy Importuj obrazy i wideo za pomocą systemu Windows.
 • Jeśli tego nie widzimy, musimy wejść w Mój Komputer, otworzyć iPhone i kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonie urządzenia, wybierając Importuj obrazy i wideo.
 • Ostatni krok to wybranie folderu, w jakim znajdują się zdjęcia, które zamierzamy przegrać na komputer.
 • Inną możliwością, aby przesłać zdjęcia z iPhone’a na komputer z systemem Windows, jest wykorzystanie aplikacji iTunes.
 • Żeby to zrobić, powinniśmy najpierw ją pobrać, a następnie uruchomić.
 • Podłączamy urządzenie z systemem iOS za pośrednictwem kabla do komputera, a dalsze kroki są już proste, podobne do tych w poprzednich sytuacjach.
 • Po zatwierdzeniu, że ufamy komputerowi, wybieramy iPhone’a, po czym otwieramy systemową aplikację Zdjęcia.
 • Żeby przenieść fotografie, klikamy na polecenie Importuj zdjęcia i filmy -> wybieramy materiały, które chcemy zaimportować -> wybieramy lokalizację, gdzie mają zostać zapisane -> potwierdzamy przyciskiem Importuj.

Jak widać, chociaż początkowo import zdjęć z iPhone’a, szczególnie w przypadku systemu Windows, może wydawać się skomplikowany, to jest zupełnie odwrotnie. Kilka kroków i wszystkie ulubione zdjęcia zostają przeniesione!

Potrzebujesz pomocy specjalistów w naprawie swojego iPhone'a? Skontaktuj się z nami a my znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

Powrót Następny wpis