1. Blog
  2. Znajdź mój iPhone – co musisz wiedzieć o tej funkcji?

Znajdź mój iPhone – co musisz wiedzieć o tej funkcji?

Życie przynosi różne niespodzianki, także przykre. Jedną z nich jest zagubienie ważnego przedmiotu, bez którego trudno funkcjonować. Doskonałym przykładem jest zawieruszenie się gdzieś telefonu komórkowego. Bez tego sprzętu, używanego dziś nie tylko do wykonywania połączeń czy pisania SMS-ów, ale do wielu innych zadań, trudno się odnaleźć, bo poza najważniejszymi kontaktami, mamy tam wiele innych cennych informacji. Na szczęście nie wszystko stracone, przynajmniej dla posiadaczy iPhone'ów, którzy mogą skorzystać z inteligentnej funkcji Znajdź mój iPhone. Co to takiego? Co warto o niej wiedzieć?

Bez telefonu ani rusz

Zagubiony telefon wywołuje popłoch, wyzwala adrenalinę, więc szybko zaczynamy działać. Nie ma chwili do stracenia, bo może czeka na nas ważna wiadomość albo nieodebrane połączenie. Ktoś pewnie dobija się na Messengerze, a co gorsza - chcemy pobiegać, ale bez aplikacji, która będzie mierzyć nam czas, nie damy rady…

W przypadku iPhone'ów dochodzi jeszcze jedna paląca kwestia: cena telefonu. Nawet osoba pobieżnie interesująca się rynkiem mobilnych urządzeń, wie, ile trzeba zapłacić każdy z modeli. Tak więc w przypadku zagubienia bądź kradzieży, namierzanie iPhone’a powinniśmy zacząć od razu!

Cenne dane

Współczesne smartfony i inne mobilne urządzenia (jak tablety) pełne są informacji, które nas dotyczą. Znajdują się tam przecież zapisane karty płatnicze, loginy do serwisów społecznościowych czy prywatne zdjęcia. Co ciekawe, same te dane są wiele warte, czasami nawet więcej niż sam sprzęt! To tylko pokazuje skalę problemu i konieczność szybkiego działania, gdy nasz iPhone przepadnie - zostanie zawieruszony bądź skradziony. Jeśli tak się wydarzy, nie panikujmy, bo firma Apple po raz kolejny stanęła na wysokości zadania, przygotowując specjalną usługę - Znajdź mój iPhone (Find My iPhone), za pomocą której nie tylko namierzymy telefon, ale w razie potrzeby szybko go zablokujemy.

Znajdź mój iPhone - jak to uruchomić?

Znajdź mój iPhone to zestaw narzędzi pomagających w dokładnym namierzeniu utraconego sprzętu. Kiedy już go zlokalizujemy, będziemy mogli zarządzać nim na odległość! Pamiętajmy jednak, aby zainstalować odpowiednią aplikację, a następnie włączyć usługę. Żeby to zrobić, po prostu przejdźmy do ustawień urządzenia i wejdźmy w zakładkę iCloud. Ujrzymy widok ustawień chmury Apple, na samym zaś dole listy widnieć będzie nazwa funkcji, czyli Znajdź mój iPhone, którą trzeba uruchomić. Oczywiście, żeby to wszystko zrobić, musimy być zalogowani do iCloud.

Jak zlokalizować iPhone’a?

Jeśli tylko stwierdzimy, że nie możemy znaleźć telefonu, powinniśmy jak najszybciej działać i uruchomić aplikację. To bardzo łatwe, bo możemy ją otworzyć na dowolnym urządzeniu z systemem operacyjnym rodziny Apple. Wystarczy zalogować się do własnego konta w Apple, by zobaczyć wyświetlone wszystkie urządzenia, na jakich uruchomiona jest usługa lokalizowania sprzętu. Wyświetlone więc zostanie na mapie przybliżone położenie telefonu, którego szukamy. Możemy wyznaczyć również trasę do miejsca, gdzie znajduje się nasza zguba.

Jak inaczej można znaleźć iPhone’a?

Może się zdarzyć, że nie mamy innego sprzętu z odpowiednim systemem operacyjnym, ale nie musimy się tym martwić, bo także z poziomu przeglądarki internetowej (na dowolnym urządzeniu) zalogujemy się do webowej usługi iCloud za pomocą konta w Apple. Znajdziemy tam odnośnik do funkcji Znajdź mój iPhone, w którą po prostu powinniśmy kliknąć. Usługa wyświetli mapę, na której zaznaczono wszystkie lokalizacje urządzeń (oczywiście te, co mają włączoną usługę namierzania). Co ciekawe, jeśli zobaczymy, że nasz telefon znajduje się w pobliżu, na przykład w drugim pokoju, gdzie wpadł za łóżko, wystarczy włączyć funkcję Odtwórz dźwięk. Melodia, którą usłyszymy, może nas szybko skierować w stronę zguby.

Zablokujemy, gdy trzeba

Nie zawsze misja szukania iPhone’a się powiedzie, bo w niektórych przypadkach (wyładowanie baterii, niedziałający GPS, złodziej wyłączył telefon) ustalenie lokalizacji jest niemożliwe. Nic straconego, ponieważ usługa Znajdź mój iPhone iCloud to również inne narzędzia, które działają, gdy nasz telefon jest offline. Dzięki temu możemy zablokować telefon, uruchamiając funkcję Tryb utraty.

Nie ulega wątpliwości, że ta inteligentna usługa, dzięki której można znaleźć iPhone’a, uratowała już z opresji niejedną osobę. Warto więc pamiętać, by zainstalować ją na swoim urządzeniu i aktywować, aby w razie zagubienia bądź kradzieży telefonu nie stać na straconej pozycji.

Potrzebujesz pomocy specjalistów w naprawie swojego iPhone'a? Skontaktuj się z nami a my znajdziemy najlepsze rozwiązanie.

Powrót Następny wpis