iPhone 8 - Bateria krótko trzyma, telefon potrafi wyłączyć gdy jest zimno

Szacowany koszt od199 PLN
Gwarancja365 dni
Czas naprawy< 1 dzień

Opis problemu

Bateria krótko trzyma, telefon potrafi wyłączyć gdy jest zimno

Nasza diagnoza oraz wycena

Wybrany opis usterki wskazuje, iż wadliwie działającym elementem twojego iPhone 8 jest bateria.

Pamiętaj, iż jest to prawdopodobna, ale nie stuprocentowo pewna przyczyna problemu twojego urządzenia. Po dostarczeniu sprzętu do serwisu przeprowadzimy kompletny test sprzętu, wliczając w to działanie najważniejszych modułów. Dzięki tej procedurze będziemy mieli pewność, iż produkt nie posiada ukrytych wad, które mogłyby się ujawnić po naprawie lub w trakcie użytkowania.

Wymiana baterii iPhone 8

Często rozładowująca się bateria w telefonie potrafi być uciążliwa, zwłaszcza, że nasz sprzęt najczęściej odmawia posłuszeństwa właśnie wtedy, gdy najbardziej go potrzebujemy. Sama bateria ulega eksploatacji, a kolejne cykle ładowania osłabiają ją, co dla użytkownika oznacza zmniejszającą się wydajność urządzenia. W iPhone 8 można samodzielnie sprawdzić stan baterii telefonu. W tym celu wystarczy wejść w Ustawienia, zakładkę Bateria, a następnie wybrać opcję Kondycja baterii. Jeśli wartość pojemności naszej baterii jest niska, oznacza to, że sprzęt będzie rozładowywał się dużo szybciej. Zamiast ciągle nosić przy sobie ładowarkę, warto zainwestować w nową baterię, której dłuższa żywotność, pozwoli nam na swobodne korzystanie z telefonu i dłuższy czas pracy. Wymiana baterii w iPhone 8 może być konieczna, gdy:

  • bateria uległa zużyciu,

  • bateria szybko się rozładowuje,

  • przekroczyliśmy liczbę 300 cykli ładowań,

  • bateria w iPhone 8 puchnie.

Bateria krótko trzyma iPhone 8

Apple wykorzystuje w swoich telefonach baterie litowo-jonowe, które oprócz tego, że są dość lekkie, to zapewniają szybkie ładowanie. Jak każde baterie ulegają jednak chemicznemu starzeniu, toteż ich spadająca wydajność jest nieuchronna. Użytkownik w nieznacznym stopniu może wpływać na żywotność baterii, poprzez korzystanie z trybu niskiego zużycia, unikanie pozostawiania telefonu w wysokich temperaturach, ściąganie etui na czas ładowania, utrzymywanie baterii w rzadziej używanym iPhonie na poziomie 50%.

Jeśli bateria w iPhone 8 krótko trzyma, należy ją wymienić, ponieważ nieprawidłowe działanie tego podzespołu nie tylko ma przełożenie na sprawne użytkowanie telefonu, ale również wpływa na inne elementy (np. płytę główną) i może zaburzać ich pracę, a nawet prowadzić do uszkodzeń.

Bateria się wyłącza, gdy jest zimno iPhone 8

Podobnie, jak zbyt gorące warunki, także i niska temperatura ma wpływ na funkcjonowanie baterii w naszym iPhonie 8. Według Apple, dla naszego telefonu może być za zimno, gdy temperatura spadnie poniżej 0, jednak w praktyce zdarza się, że odmawia on posłuszeństwa, kiedy słupki temperatury pokazują kilka stopni na plusie. Może to prowadzić do wyłączania się telefonu oraz czasowego zmniejszenia wydajności baterii, która powinna wrócić do pierwotnego stanu w warunkach optymalnej temperatury.

MacLife - dlaczego warto nam zaufać

W naszej pracy nie uznajemy półśrodków - serwis lub naprawa iPhone w MacLife to wyłącznie oryginalne elementy, które zapewniają prawidłowe działanie sprzętu w kolejnych latach jego użytkowania.

Długa gwarancja na naprawę
Gwarancja na każdą naprawę
Wykwalifikowana kadra serwisantów
Wykwalifikowana kadra serwisantów
Dokumentacja zdjęcia do każdej naprawy
Jawna dokumentacja zdjęciowa do każdej naprawy
Powiadomienia e-mail oraz SMS
Powiadomienia e-mail oraz SMS