iPhone 8 - iPhone nie reaguje na przycisk home

Szacowany koszt od99 PLN
Gwarancja365 dni
Czas naprawy< 1 dzień

Opis problemu

iPhone nie reaguje na przycisk home

Nasza diagnoza oraz wycena

Wybrany opis usterki wskazuje, iż wadliwie działającym elementem twojego iPhone 8 jest kompletna taśma przycisku home.

Pamiętaj, iż jest to prawdopodobna, ale nie stuprocentowo pewna przyczyna problemu twojego urządzenia. Po dostarczeniu sprzętu do serwisu przeprowadzimy kompletny test sprzętu, wliczając w to działanie najważniejszych modułów. Dzięki tej procedurze będziemy mieli pewność, iż produkt nie posiada ukrytych wad, które mogłyby się ujawnić po naprawie lub w trakcie użytkowania.

iPhone 8 nie reaguje na przycisk Home

Przycisk Home jest w iPhonie 8 bardzo ważny, ponieważ pełni również rolę Touch ID, a zatem służy do odblokowywania urządzenia. Jego naciśnięcie i przytrzymania uaktywnia Siri, a dwukrotne kliknięcie pozwala na swobodne przełączanie aplikacji czy przejście do menu. Odpowiedzialna za to technologia, Taptic Engine, sprawia, że użytkowanie telefonu jest jeszcze prostsze i bardziej intuicyjne. Niewielki gładzik dostarcza jednak wielu problemów, bo jego wadliwe działanie praktycznie uniemożliwia obsługę iPhona, o ile nie mamy uruchomionej funkcji AssistiveTouch, która na ogół stanowi wsparcie dla osób niepełnosprawnych lub mających trudności z korzystaniem z dotykowego wyświetlacza. Jeśli iPhone 8 nie reaguje na przycisk Home, może to być dla nas sygnał, że:

  • doszło do poluzowania odpowiednich styków,

  • taśma flex jest wadliwa lub uległa zniszczeniu,

  • przycisk Home został uszkodzony (np. mechanicznie),

  • nastąpiło zużycie technologii przycisku na skutek użytkowania,

  • sensor czytnika jest zniszczony.

Przycisk Home nie działa w iPhone 8

W przypadku, gdy przycisk Home nie działa w iPhone 8 lub też działa nieprawidłowo, zacina się czy reaguje nieprecyzyjnie, użytkowanie telefonu jest utrudnione, dlatego należy oddać go do serwisu. Naprawa jest skomplikowana ze względu na połączenia pomiędzy poszczególnymi podzespołami. Touch ID jest zintegrowane z płytą główną, co oznacza, że konieczna może być wymiana obydwu elementów, o ile chcemy zachować możliwość odblokowywania telefonu za pomocą czytnika linii papilarnych. Jeśli więc nie wystarczy poprawa ułożenia poluzowanych styków, naprawie podlega praktycznie przednia część urządzenia.

Tańszym rozwiązaniem jest wymiana taśmy flex i samego przycisku Home. Ta opcja sprawia, że swobodnie będzie można użytkować przycisk, ale funkcja Touch ID pozostanie nieaktywna, a przez to odblokowywanie telefonu dotknięciem palca będzie niemożliwe. Niezależnie od podjętych działań, zapewniany zastępcze elementy najwyższej jakości oraz wystawiamy gwarancję na serwis.

MacLife - dlaczego warto nam zaufać

W naszej pracy nie uznajemy półśrodków - serwis lub naprawa iPhone w MacLife to wyłącznie oryginalne elementy, które zapewniają prawidłowe działanie sprzętu w kolejnych latach jego użytkowania.

Długa gwarancja na naprawę
Gwarancja na każdą naprawę
Wykwalifikowana kadra serwisantów
Wykwalifikowana kadra serwisantów
Dokumentacja zdjęcia do każdej naprawy
Jawna dokumentacja zdjęciowa do każdej naprawy
Powiadomienia e-mail oraz SMS
Powiadomienia e-mail oraz SMS