Usługi - Urządzenie zostało zalane, zawilgocone

Szacowany koszt od150 PLN
Gwarancja365 dni
Czas naprawy1-3 dni

Opis problemu

Urządzenie zostało zalane, zawilgocone

Nasza diagnoza oraz wycena

Przyczyna usterki może być dość rozległa i niejednoznaczna, przez co nie jesteśmy w stanie dokładnie określić elementu kwalifikującego się do wymiany. Jednakże do wykonania będzie najprawdopodobniej usługa czyszczenie urządzenia ios/watchos po zalaniu.

Pamiętaj, iż jest to prawdopodobna, ale nie stuprocentowo pewna przyczyna problemu twojego urządzenia. Po dostarczeniu sprzętu do serwisu przeprowadzimy kompletny test sprzętu, wliczając w to działanie najważniejszych modułów. Dzięki tej procedurze będziemy mieli pewność, iż produkt nie posiada ukrytych wad, które mogłyby się ujawnić po naprawie lub w trakcie użytkowania.

Zalany iPhone 8

Zalanie telefonu może mieć poważne konsekwencje i chociaż iPhone 8 jest reklamowany, jako model wodoodporny i wodoszczelny, nie oznacza to, że można wystawiać go na stałe działanie wody. O tym, w jakim stopniu nasze urządzenie radzi sobie z wilgocią, mówią oznaczenia zgodne z ogólnymi normami. iPhone 8 oznaczony jest normą IP68. Dla użytkownika oznacza to, że nie powinien martwić się, jeśli telefon wpadnie mu na chwilę do wanny czy będzie krótkotrwale narażony na silny deszcz.

Wodoszczelność ma jednak swoje granice, a obudowa nie uratuje elektroniki, jeśli iPhone będzie wystawiony przez dłuższy czas na działanie wody, lub gdy telefon zostanie zanurzony na większą głębokość. iPhone 8 uznaje się za zalany, jeśli:

  • telefon był narażony na kontakt z cieczą przez dłuższy czas,

  • sprzęt znalazł się na dużej głębokości,

  • urządzenie leżało dłużej niż pół godziny na głębokości ok. 15 centymetrów,

  • iPhone był zanurzony na głębokości ok. 85 centymetrów przez dłużej niż minutę.

Zalany iPhone 8 – naprawa

Zalanie iPhona 8, a nawet uszkodzenie go na skutek kontaktu z jakąkolwiek cieczą sprawia, że sprzęt traci gwarancję, a telefonu nie naprawimy w serwisie Apple. Aby wiedzieć, czy nasz telefon wymaga serwisowania, warto sprawdzić stan wskaźnika LCI, który określa stopień zawilgocenia. Możemy to zrobić samodzielnie. W tym celu należy otworzyć kieszeń na kartę SIM, która znajduje się po prawej stronie urządzenia. Po wyjęciu tacki trzeba sprawdzić kolor wskaźnika. W normalnych warunkach jest on biały lub srebrny i nie odróżnia się od pozostałych elementów obudowy. Jeśli doszło do zalania, wskaźnik będzie czerwony.

W przypadku zawilgocenia telefonu przez jakiś czas może on funkcjonować normalnie. Konsekwencje zalania iPhona 8 mogą być opóźnione, dlatego nie warto zwlekać z reakcją. W pierwszej kolejności należy upewnić się, że urządzenie zostało odłączone od wszelkiego rodzaju złączy. Nie wolno też uruchamiać naszego sprzętu ani próbować wysuszyć go suszarką czy kłaść na kaloryferze. Gwarancję całkowitego osuszenia daje tylko wizyta w serwisie.

Ile kosztuje naprawa zalanego iPhona 8?

Cena naprawy zalanego iPhona 8 uzależniona jest od skali uszkodzeń. Kontakt z cieczą może mieć wpływ na działanie podzespołów telefonu, dlatego w naszym serwisie określimy czy doszło do innych usterek, wycenimy je, profesjonalnie wysuszymy urządzenie i wymienimy zniszczone elementy.

Czyszczenie po zalaniu iPhone

W warunkach domowych nie jest możliwe całkowite wysuszenie zalanego iPhona 8. Rozłożenie telefonu na części pierwsze może wiązać się z uszkodzeniem poszczególnych elementów. W serwisie wykonuje się czyszczenie ultradźwiękowe, a specjaliści dodatkowo zabezpieczają sprzęt płynem antykorozyjnym.

MacLife - dlaczego warto nam zaufać

W naszej pracy nie uznajemy półśrodków - serwis lub naprawa iPhone w MacLife to wyłącznie oryginalne elementy, które zapewniają prawidłowe działanie sprzętu w kolejnych latach jego użytkowania.

Długa gwarancja na naprawę
Gwarancja na każdą naprawę
Wykwalifikowana kadra serwisantów
Wykwalifikowana kadra serwisantów
Dokumentacja zdjęcia do każdej naprawy
Jawna dokumentacja zdjęciowa do każdej naprawy
Powiadomienia e-mail oraz SMS
Powiadomienia e-mail oraz SMS